ArchiMommies
( 0 )

Lütfen Bekleyiniz... ArchiMommies Yükleniyor...

  • Sepetiniz Boş!

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Küçük bebek odası dekorasyonu söz konusu olduğunda birçok farklı ihtiyaç aynı anda düşünülmelidir. Bu odaların dekorasyonunda hem bebeklerin gelişimine uygun ve yaşları ilerledikçe sevecekleri, oyalanabilecekleri hem de bebekler için tehlikeli olmayan tasarımların kullanılması gerekir. Ancak pek çok ebeveyn bir yandan da biricik bebeklerinin odasının olabildiğince sevimli görünmesini ister. İşte böyle zamanlarda bebekler ve bebek odaları için özel tasarlanmış mobilya ve eşyalar sizin yardımcınız olacaktır. Üstelik bu eşyaların yalnızca işlevsiz biblolar olmasına da gerek yok. Sevimli yastıklar, minik aydınlatma aparatları gibi hem kullanışlı hem de dekoratif parçalar odayı gereksiz eşyalarla doldurmadığı gibi işinize de yarayacaktır.

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küçük bebek odası dekorasyonu işlerinde dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bunların ilki ve en önemlisi de odanın bir bebek için güvenli olup olmadığıdır. Özellikle yürümeye başladıktan sonra fazla hareketli olan bebeklerin odalarında tek başlarına kalırlarsa kendilerine zarar vermeyeceklerinden emin olmak gerekir. Bu yüzden prizler ve elektrik bağlantısı olan her eşya uygun aparatlarla kapatılmalı ya da bebeğin ulaşamayacağı yerlere kaldırılmalıdır. Ayrıca göze hoş görünen bir alan oluşturmak için odayı fazla eşya ile doldurmak da yanlıştır. Bu şekilde bebeğinizin oyun alanını işgal etmiş ve belki onun hareketli dönemlerinde kendisini incitmesine sebep olmuş olursunuz.

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu İçin Uygun Mobilyalar

Küçük bebek odası dekorasyonu, bebeklerin ileri yaşları da düşünülerek yapılmalıdır. Bir bebek odası bebeğinizin en az ilk beş yaşı için ona yetecek donanıma sahip olmalıdır. Bu yüzden özellikle beşik alırken daha ileriki yıllarda bir çocuk yatağına dönüşebilecek modeller tercih edilebilir. Ayrıca bebeğin yaşı ilerledikçe kişisel alanını yönetebilmeyi öğrenmesi için nevresim, halı, oyuncak gibi küçük detaylardaki değişiklikler ile ilgisi canlı tutulmalıdır.

Diğer Duyurular

Bebekler İçin Uyku Setleri

Kız Bebek Odası Dekorasyonu İle Aksesuarları

Bebek Yatağı Nasıl Olmalı Sorusuna Tek Kelimelik Yanıt: Kali

Şık ve Yeni Nesil Ahşap Süsler Nereden Alınır?

Yükseklik Bakımından Bebek Yatağı Kaç Cm Olmalı?